Kategorie
Desery Śniadania

Kokosowy pudding chia

Najlepsze śniadanie to śniadanie na słodko, a gdy jeszcze przygotowuje się je w zaledwie kilka minut, do pełni szczęścia niewiele już brakuje:)

Zdrowe nasiona chia w towarzystwie mleczka kokosowego oraz świeżych, soczystych owoców to prawdziwie królewskie śniadanie. Przygotowanie puddingu zajmuje dosłownie parę chwil, potem wystarczy tylko schłodzić go w lodówce i mamy gotowe pyszne śniadanie na następny dzień. Pudding może być również serwowany jako deser, dlatego jeśli mamy w planach gości i dużo gotowania, taki ekspresowy pudding przyjdzie nam z pomocą, gdy zabraknie czasu na przygotowanie bardziej skomplikowanego deseru. Polecam!

Kategorie
Desery

Kakaowy pudding z nasionami chia

O małych, niepozornych nasionkach chia słyszeli chyba wszyscy. Chia, czyli szałwia hiszpańska, zdobywa coraz większą popularność na całym świecie dzięki swoim dobroczynnym dla organizmu właściwościom – zawiera kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6, niektóre witaminy oraz sporo błonnika. Nasiona w kontakcie z płynami wytwarzają żel przez co potrawy gęstnieją dając uczucie sytości.

Jest wiele różnych przepisów z wykorzystaniem chia – dodaje się jej do koktajli, dżemów, wypieków itd. Jednak chyba najprostszym sposobem jest zalanie kilku łyżek nasion mlekiem a po kilku godzinach otrzymamy gęsty, sycący pudding. Jeśli jeszcze dorzucimy do tego owoce lub płatki otrzymamy pożywne, wartościowe śniadanie. Tak przygotowany pudding można bez obaw przechowywać w lodówce do kilku dni.